top of page

Посилання на службу психологічної підтримки Азовського ліцею:

Наказ 

Про запобігання та протидію

булінгу  (цькуванню) в закладі освіти


План заходів
щодо запобігання та протидії булінгу на 2021-2022 н.р.

Наказ 

Про  створення  безпечного

освітнього середовища 

у 2021-2022 навчальному  році

ПЛАН  ЗАХОДІВ

щодо створення безпечного освітнього середовища

у Азовському закладі загальної середньої освіти

  2021-2022 н.р.

Акція "16 днів проти насильства"

3 25 листопада по 10 грудня 2021 року в Азовському закладі загальної середньої освіти Генічеської міської ради було проведено акцію «16 днів проти насильства». Акція проводилась з метою популяризації правової освіти серед учнівської молоді, привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків.

Психологічною службою та педагогами нашого закладу проводилися просвітницько-інформаційні заходи:заняття з елементами тренінгу «Скажи насильству «НІ», "Профілактика булінгу в учнівському середовищі», "Всесвітній день боротьби зі СНІДОМ", бесіда з елементами тренінгу «Життя без насильства», "Долоньки добра" до всесвітнього дня волонтера.

     В рамках Всеукраїнського тижня з протидії булінгу психологічна служба Азовського закладу загальної середньої освіти Генічеської міської ради  організувала проведення тижня «Стоп, булінг!».

Упродовж тижня практичним психологом, соціальним педагогом та класними керівниками були проведені  тематичні  тренінги, виховні заходи.

Учні говорили  на тему «STOP булінг», учні 5-9 класів взяли участь в анкетуванні «Булінг в учнівському середовищі». З учнями 7-9 класу було проведено тренінгове заняття «Профілактика булінгу в учнівському середовищі», інформаційну годину «Кібербулінг та засоби його подолання», переглядали тематичні відеоролики.  Метою нашої роботи було знайомство з поняттям «булінгу»,  його попередженням, виховувати в учнів почуття емпатії та переживання до інших, які зазнають насильства. Розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуаці. Формувати навики відповідальної та безпечної поведінки.

Діти отримали цікаву та корисну інформацію про проблему сьогодення в учнівському середовищі, одержали пам’ятку про те, як захистити себе і своїх друзів від булінгу, дізналися  про свої права, обов’язки. Хто бажав міг висловити власну думку та свій погляд на дану проблему.

Кожен повинен почувати себе захищеним. Треба поважати свої права, права іншого і вчитися співіснувати разом. Освіченість у питаннях булінгу та кібербулінгу є дуже важливою в сучасних умовах життя. Сподіваємося, що регулярне проведення просвітницько-профілактичних заходів допоможе уникнути такого небажаного явища як цькування в дитячому середовищі

Додаток 1

 

Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу (цькування) 

 

1. З метою створення безпечного освітнього середовища  здобувачів освіти педагогічні працівники, батьки та інші учасники освітнього процесу зобов’язані повідомляти керівника закладу про випадки булінгу, учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

2. Заява подається керівнику закладу освіти відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

3. Керівник закладу освіти розглядає заяву в день її подання та видає рішення про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.

4. Проводиться повне та неупереджене розслідування щодо випадків булінгу (цькування) з залученням осіб, від яких отримали інформацію.

5. Керівник закладу освіти для прийняття рішення за результатами розслідування створює наказом комісію з розгляду випадків булінгу (цькування) та скликає засідання.

6. Комісія організовує об’єктивний розгляд заяви та приймає відповідне рішення:

- якщо Комісія визнає, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять системний характер, то керівник закладу протягом дня повинен повідомити про це уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна превенція) та Службу у справах дітей;

- якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згоден з цим, то він може одразу звернутися до органів Національної поліції України із заявою.

7. Рішення Комісії реєструється в окремому журналі, зберігається в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії.

8. Здобувач освіти може звернутися на:

- гарячу лінію ГО «Ла Страда – Україна» з протидії насильству сім’ї або із захисту прав дітей;

- до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді;

- Національної поліції України;

- Центру надання безоплатної правової допомоги.

Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу. Керівник закладу  має розглянути таке звернення та з’ясувати всі обставини булінгу.

9. Згідно з КУпАП булінг учасника освітнього процесу тягне за собою накладання штрафу від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів або від 20 до 40 годин громадських робіт. Якщо булінг вчинено групою осіб або повторно протягом року, після накладання адміністративного стягнення штраф становитиме від 100 до 200 неоподаткованих    мінімумів або громадські роботи від 40 до 60 годин. Булінг, вчинений малолітньою або неповнолітньою особою, тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють.

                                                    Додаток 2

 

Порядок дій у разі вчинення учнями правопорушень і злочинів

 

1. Директор (у разі отримання повідомлення від сектору ювенальної превенції  Генічеського відділу поліції):

- повідомляє відділ освіти про факт правопорушення, злочину, який скоїв учень;

- створює наказ про проведення службового розслідування за фактом скоєння учнем правопорушень, злочину;

- за результатом роботи соціально-психологічної служби, класного керівника з класним колективом та педагогами, які викладають у класі, створює наказ про підсумки проведення  службового розслідування за фактом скоєння учнем правопорушень, злочину;

- на основі наказу про підсумки проведення  службового розслідування за фактом скоєння учнем правопорушень, злочину разом з соціально-психологічною службою проводить засідання комісії по роботі з дітьми, які потребують додаткової педагогічної уваги, з фактом скоєння учнем правопорушення, злочину (протокол);

- разом з соціально-психологічною службою надає рекомендації батькам щодо виховання дитини, звернення до інших спеціалістів (за потребою), постановка на внутрішкільний облік;

- протягом 3-х днів надає матеріали до відділу освіти за підсумками проведеної роботи з учнем, який скоїв правопорушення, злочин та його батьками.

2. Соціально-педагогічна служба:

- після наказу директора школи про проведення службового розслідування за фактом скоєння учнем правопорушення, злочину складає характеристику на учня та його сім’ю;

- проводить індивідуальну роботу з учнем та його батьками;

- на основі роботи, проведеної з учнем та його батьками, робить результати (звіт, інформація), які директор  включає у наказ про підсумки проведення службового розслідування за фактом скоєння учнем правопорушення, злочину.

3. Класний керівник:

- вносить зміни до плану виховної роботи класу;

- складає характеристику на учня та його сім’ю;

- залучає учня до позаурочної діяльності, участі у масових заходах, активному житті класу та закладу освіти;

- оформлює результати роботи, проведеної з учнем та його батьками, які директор  включає у наказ про підсумки проведення службового розслідування за фактом скоєння учнем правопорушення, злочину.

bottom of page